Физичка пресметка во центарот на Скопје - се степаа две возрасни скопјанки
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Физичка пресметка во центарот на Скопје – се степаа две возрасни скопјанки

На 24.01.2023 во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Центар, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу И.К.(56) и Т.Т.(51), двете од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следи

Можеби ќе ве интересира...

Се запали мерцедес во Скопје, од пожарот зафатено уште едно возило

В+

Костадиновска-Стојчевска: Со 30 милиони денари се реконструира покривот на НУБ „Св. Климент Охридски“

Vesti +

Тренчевска: Граѓанскиот сектор е наш партнер во унапредувањето на социјалните услуги

Vesti +

306 санкции за брзо возење

Vesti +

Осумнаесет годишник тешко повреден откако со фордот излетал од пат – познати деталите

В+

Премиерот Ковачевски и министерот Спасовски на прес-конференција ќе го презентираат Предлог буџетот на Министерството за внатрешни работи за 2023 година

Vesti +