Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

Филипче: Со премиерот Заев остануваме цела ноќ во Кочани – мобилизирани се сите медицински екипи, а тука е и тимот од клиниките во Скопје доколку има потреба

– Медицинските екипи од Кочани и околните општини се целосно мобилизарани како и тимот од Клиниките во Скопје доколку е потребна интервенција. Нема повредени со изгореници во пожарот во Кочани. На десетина пациенти им била дадена лекарска помош поради вдишување на чад. Четворица од нив се пуштени дома, а петмина се задржани во болница и примаат кислородна терапија. За неколку часа ќе бидат испратени на домашно лекување, соопшти Минитерот за здравство Венко Филипче.

– Со претседателот на Владата Зоран Заев остануваме во Кочани цела ноќ, огнената стихија е локализирана, но будно ја следиме состојбата на терен и сме во целосна координација со сите екипи и институции, рече министерот Филипче.

Можеби ќе ве интересира...

160 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

В+

Пораки од форумот: Преспанскиот договор ги дава резултатите, време е Брисел да испорача

Филипче: На УК Кардиологија досега се изведени 100 ТАВИ процедури

Vesti +

110 санкции за брзо возење

Vesti +

Премиерот Ковачевски: Оваа Влада ја зголеми минималната плата за 100% од кога дојде на власт

В+

Тага: Почина кошаркарска легенда која беше омилена низ цела поранешна Југославија

В+