Vestiplus.mk
+ КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Филипче: Награда за сите медицински работници кои работат со пациенти со коронавирус

Вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21, министерот Венко Филипче најави парична награда за сите кои работат со пациенти со коронавирус. И тоа ќе се случи во декември.

„Со ребалансот на буџетот, добивме 100 милиони денари, уште толку дополнителна сума од Светска банка. Таа сума ќе им биде поделена на сите кои работат со пациенти со ковид. Од лекари, болничари, транспортери, како награда во ова борба“, рече Филипче.

Можеби ќе ве интересира...

Значителен пад на бројот на новозаразени: 190 нови случаи на ковид-19 – пријавени 10 починати лица

В+

Земјата „проголта“ автомобил (Видео)

Vesti +

СДСМ: Продолжуваме со силната динамика на инвестиции во инфраструктурата – го носиме Најдоброто за секоја општина

В+

Каков е вашиот НИЗОК притисок? Ако ја надминете ОВАА ВРЕДНОСТ, ризикувате да добиете срцев удар

Vesti +

Приведено лице од тетовско за доиздржување на казна затвор

В+

Направете смеса за топење масти, забрзување на метаболизмот и чистење на цревата: Потребни ви се САМО неколку состојки кои сите ги имаме во кујната

Vesti +