Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Филипче: Кротката убавица Бојана како лавица го победи карциномот (ВИДЕО)

Министерот за здравско Венко Филипче на социјалните мрежи објави видео од уште една млада пациентка која го победи карциномот во текот на лекувањето на Детската клиника.

„Една кротка убавица, покажа дека е лавица! Браво на храброста драга наша Бојана, те чекаме со уште поголеми животни успеси, ти можеш сѐ што сакаш само посакај!“, велат од Клиниката за детски болести.
Бојана е едно од децата кои победија карцином.

„И посакувам секогаш да е насмеана, здрава, среќна. Благодарност до установата, која повторно ги враќа насмевките на нашите најмили и нивните родители!“, напиша министерот за здравство Венко Филипче.

Можеби ќе ве интересира...

Милевски го прими косовскиот колега Дамка: Заедничка цел е максимално користење на ИПА фондовите

В+

Илиевски на дебата на ТВ Плус: 20% Кумановци се уште немаат вода, канализација и асфлатирани улици затоа што општината не ги искористи 550 милиони евра од Владата

В+

Познати деталите за трагедијата во Струмица: Малолетник починал по пад од четирицикл

В+

Активирана банкарската гаранција за „Шпански скали“ ‪100.000‬ евра влегоа во буџетот на општина Центар

В+

Заев: Ги славиме придобивките од независноста и историјата којашто денес ја пишуваме сите ние заедно – нека ни се вечни самостојноста и државноста

В+

Заев-Гаши: Ќе се донесе најдобрата одлука за сите граѓани, земјата треба да продолжи кон европската иднина

В+