Филипче: До крајот на летото ќе можеме да кажеме дека имаме колективен имунитет
Vestiplus.mk
+КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Филипче: До крајот на летото ќе можеме да кажеме дека имаме колективен имунитет

Министерот за здравство Венко Филипче денеска истакна дека за брзо време ќе се вакцинираат сите пријавени граѓани.

Тој ги повика сите граѓани да се пријават за вакцинација.

Филипче рече дека за брзо време ќе се забрза имунизацијата на населението која беше забавена во изминатиот период.

-Мислам дека до крајот на летото ќе бидат вакцинирани голем број граѓани, рече Филипче, додавајќи дека дотогаш ќе можеме да кажеме дека има колективен имунитет.

Можеби ќе ве интересира...

Првиот снег во Скопје оваа зима – Познато е кога може да го очекуваме

Vesti +

Богданка Кузеска: ВМРО ДПМНЕ и Данела без идеја и став, за Скопје нудат веќе реализирани проекти на Шилегов

Vesti +

Спасени четворица авганистански новинари, Северна Македонија им обезбеди привремен престој

Vesti +

Обраќање на Јавен обвинител на Република Северна Македонија – Љубомир Јовески до јавните обвинители

Vesti +

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е симбол на расипништво, во само четири општини над 1 милион евра за сомнителни договори

В+

Драа во Кавадарци: 35-годишен маж се соблекол гол пред малолетничка на улица среде бел ден

Vesti +