Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Фатени улични разбојници скопјани кои оперирале низ Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.Д.(23) и Џ.И.(22), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „разбојништво“. Тие, кражбата ја извршиле на 01 ноември 2022 на улицата „Абас Емин“ во Охрид, кога од повозрасен жител на Охрид одзеле паричник со 18.000 денари.

Следниот ден, на улицата .„Кирил и Методиј“ во Охрид, пријавените физички нападнале повозрасна жена од Охрид и ѝ одзеле чанта со 9.500 денари, личен предмет и документи.

Можеби ќе ве интересира...

Бугар со два ножа уапсен во близина на бугарскиот клуб Цар Борис во Охрид

Vesti +

Илиевски од Тоде Мендол: Детска градинка и решение за училиштето Сами Фрашери

В+

(ВИДЕО) Заедничка акција на македонската полиција и обвинителство со органите на Белгија и Холандија: Сузбиена меѓународна криминална група за нелегална трговија со дрога

В+

РКЕ: Денеска нема нова цена за горивата

В+

Единственото средно училиште во Ѓорче Петров се реконструира за првпат во 60 години постоење

В+

МТСП: Во тек е етапната исплата на декемвриските пензии

Vesti +