Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Еве какво ќе биде времето денеска

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност.

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од западен правец. УВ=9

Можеби ќе ве интересира...

Царовска: Образовниот систем е подготвен за сите сценарија, препораките се да се започне со физичко присуство

В+

Прегазена 81-годишна жена во Скопје

Vesti +

Шахпаска: Целосно ќе ги ревидираме работните места со бенефициран стаж, конечно се решава децениски проблем

В+

(Видео) 211 санкции за брзо возење

Vesti +

Сончево и топло со мала до умерена облачност и температури до 33 степени

В+

СДСМ: Владата предводена од СДСМ ги следи промените на светските економски текови и е подготвена да ја заштити домашната економија од следни предизвици

Vesti +