Еве какво ќе биде времето денеска
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Еве какво ќе биде времето денеска

Времето денеска ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Попладне ќе има локален развој на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. УВ=8

Можеби ќе ве интересира...

НАПРАВЕНО ВО СРБИЈА: Русите одобрија „Српски Спутник V“ произведен на Торлак, достапни 550 илјади дози вакцини

Vesti +

За три пати намален бројот на жртви во сообраќајки во август, продолжуваат засилените контроли

Vesti +

Маричиќ: Скринингот се одвива непречено, државата покажа високо ниво на посветеност

Vesti +

За сообраќај затворен патот Охрид – Ресен преку Галичица – Каква е состојбата на патиштата утрово?

Vesti +

Спасовски: МВР ќе ги преземе сите мерки за безбедност на пратениците и на законодавниот дом

В+

Министерот Спасовски учествуваше на научно-стручната расправа за справување со опасност од неексплодирани убојни средства преку напредни дигитални технологии

Vesti +