Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Емилија Александрова: ВМРО-ДМПНЕ заслужува храбар лидер, а не бегалец и фејсбук патриот – Време е Христијан да си оди

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално:

На денешниот ден кога македонскиот народ ја слави револуционерната борба, борба за независна, суверена, самостојна и интегрирана држава, Христијан Мицкоски, така наречен даскалот, повторно го сквернави името на ВМРО кое припаѓа на секој родољуб. Им припаѓа на храбрите кои се бореле и со крв плаќале македонскиот народ да има своја држава. Ги сквернави имињата на борците за македонската државност, поистоветувајќи се со нивниот лик и дела.

Денешниот протест на овој ден, само покажува колку тој е неискрен во таа идеја, посебно кога бара “Македонија да мора да ги почне преговорите со ЕУ, тоа била наша иднина” . Христијан Мицкоски по којзнае кој пат се обидува да го одбегне фактот дека тој остана надвор од секој предизвик кој нé направи земја членка на НАТО и е услов за почеток на преговорите со ЕУ.

ОТТУКА, го повикувам Христијан Мицкоски, да го каже името на државата за која толку лицемерно се бори да биде дел од европското семејство.

Овој светол ден во македонскиот непокор, не заслужува лицемерни лидери кои не умеат да препознаат историски моменти и на нив државнички да одговорат.

ВМРО-ДМПНЕ заслужува храбар лидер , а не бегалец и фејсбук патриот. Време е Христијан да си оди, да се нормализира партијата, да ја обединиме и со искрени намери да ја водиме во европското семејство.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ова дебелее како лудо: Пијалак по кој често посегнуваме, но не треба

Напитокот за кој повеќето луѓе мислат дека е здрав всушност содржи 36 грама шеќер по чаша, што е приближно исто како три големи крофни. Тој е природен и богат со витамин Ц, па што може да тргне наопаку со сокот од портокал? Всушност, овој сок кој често го пиеме е... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Народот и државата гордо ја покажаа својата сила и убавина пред Собранието

В+

Владата закажа седница за денеска

Vesti +

РК Куманово со изненадување за Илиевски – дрес со број 12

В+

Жена нападната по случена сообраќајка

В+

Атомобил излета во Струмица – Двајца повредени

В+

СДСМ: Остануваме во комуникација за зголемување на мнозинството со партиите со кои делиме исти вредности

В+