Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ“, бр.21/98 и 18/07), 10 јуни (петок) 2022 година, Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православна вероисповед им го честита празникот.

Можеби ќе ве интересира...

162 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

Vesti +

Премиерот Ковачевски на церемонијата на одликување со ордени по повод 8 Септември во вила Водно

Vesti +

Приведено лице барано со централна потерница за издржување казна затвор од три години

Vesti +

Илиевски: Најдобрата понуда значи модерен градски пазар

В+

Поткуп на гласачи, изнуда, дошол пијан да гласа -Јавното обвинителство постапува по изборните нерегуларности

В+

Средба Џафери – Зорчич: апели за што побрзо почнување на преговорите за членство на Македонија и Албанија во ЕУ

В+