Драстична промена на времето од понеделник: Подгответе се за пороен дожд, силен ветер и грмежи
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Драстична промена на времето од понеделник: Подгответе се за пороен дожд, силен ветер и грмежи

Во деновите од викендот ќе се задржи стабилно време, во утринските часови со појава на магла и ниска облачност по одделни котлини.

Во недела ќе има зголемување на облачноста и ќе почне да дува умерен до засилен јужен ветер, а кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд.

Под влијание на влажен бран во понеделник ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со засилен јужен ветер и појава на грмежи.

Врнежи од дожд ќе има и во вторник попладне. Дневните температури до среда ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Можеби ќе ве интересира...

Анкета на “Брима”: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

В+

Спасовски од Делчево: Македонија е создадена од борците и ослободителното движење на НОБ

В+

Млад скопјанец почина од коронавирус

В+

Самир Бехариќ, Балкан Форум: Не постои подобра алтернатива од ЕУ

Vesti +

Блумберг: Путин би можел да користи нуклеарно оружје доколку загуби во Украина

Vesti +

Заев од Струмица: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ зборуваат за некаква нова иднина – стара режимска матрица и нова идина не одат заедно

Vesti +