15.8 C
Скопје
21/Сеп/2021
Vestiplus.mk
Home » Драстичен пораст во Србија: Речиси 8.000 новозаразени од ковид за еден ден
+ Centar СВЕТ ТОП ВЕСТИ

Драстичен пораст во Србија: Речиси 8.000 новозаразени од ковид за еден ден

Според последните податоци, уште 7.723 новозаразени со коронавирус се регистрирани во Србија.

Починаа 26 луѓе.

На респиратор има 156 пациенти.

Можеби ќе ве интересира...

Тешко повреден велосипедист при сообраќајка во Струмица

Vesti +

Заев и Филипче промовираа кампања за вакцинација и борба против дезинформациите – „За моментите на среќа – вакцинирај се“

Vesti +

Заев: Извозот бележи раст од 34,6% во споредба со лани

В+