Драстичен пад на цената на нафтата на светските берзи, таа е најевтина во последните 12 месеци
Vestiplus.mk
+CentarБИЗНИСТОП ВЕСТИ

Драстичен пад на цената на нафтата на светските берзи, таа е најевтина во последните 12 месеци

Продолжува падот на нафтата.

На лондонската берза во моментов нафта од типот брент се продава за 79 долари за барел.

На американската берза пак за 73 долари за барел.

Ова се најниски цени во последната година, дури пониски од времето пред војната во Украина.

Можеби ќе ве интересира...

Стрелките на часовникот ќе се менуваат – в недела се враќаат еден час наназад

Vesti +

Ангелов со апел до граѓаните: Бегајте, евакуирајте се, нов дом ќе се направи, но нов живот нема да се врати

В+

Wizz air и Airbus потпишаа договор за авиони кои работат на водороден погон

В+

Со положување венци свежо цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели на државата Глигоров и Трајковски и со оддавање почит за нивниот значаен придонес започна одбележувањето на 30-годишнината од независноста

В+

Трофеј за најдобро црвено вино и дополнителни 14 медали за Тиквеш на саемот во Белград

Vesti +

Битиќи со економски лекции за Николоски: Доаѓаш од партија која во 2016 кога имаше минимална плата од 10.000 денари тврдевте дека е добро

Vesti +