Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Драматична ноќ во Ѓавото: Огнот е пресечен на стотина метри од селото и свртен кон правец на црквата, изгоре една стара куќа

Со голем ангажман на пожарникарите и лицата коишто го бранеа селото Ѓавото од огнената стихија, огнот е контролирано пресечен на 150 метри од селото и свртен во правец на црквата и гробиштата и не е навлезен во селото, според досегашните информации.

Дежурните пожарникарски мешани екипи се распоредени се распоредени со возила на 50 метри во линија пред селото и ќе се обидат да ја одбранат таа линија до утре наутро, иако огнот за сега имал зафатено само една стара истурена куќа на перферија од селото.

Пожарникатите ја гасат и интервенираат во моментов.

Видео од пожарот

Можеби ќе ве интересира...

Претседателот Пендаровски: Нашите војници покажаа дека се професионално обучени согласно највисоките НАТО стандарди

Vesti +

По децении раскол владите на Заев и Ковачевски изборија признавање на МПЦ

Vesti +

Ковачевски: Двојно ја зголемивме минималната плата, пензиите сега постојано ќе растат

В+

Расчистено разбојништво во Пробиштип, приведено едно лице, пронајдени одземените пари

В+

Премиерот Ковачевски предводи делегација во работна посета на Софија, Бугарија

Vesti +

Добра вест: Владата донесе оперативен план со кој е предвидено да се вработат 14.685 лица

В+