Драма во Чазин: Ученик донел пиштол на училиште
Vestiplus.mk
+СВЕТТОП ВЕСТИ

Драма во Чазин: Ученик донел пиштол на училиште

Ученик од „I средното училиште“ во Чазин донел пиштол на училиште. Оваа информација ја потврдија од МУП на УСК за Cazin.net.

– Набрзо во училиштето пристигнала полициска патрола во придружба на социјален работник, а со ученикот и неговата мајка е извршен разговор. лесно, многумина тврдат дека студентот им го покажувал пиштолот на други студенти, но тој сепак тврди дека не го направил тоа, туку цело време го држел настрана – наведува овој портал.

Како што додава, мајката на момчето на 15 мај „доброволно ѝ го предала на полицијата пиштолот ЕКОЛ П29“.

За се е известено Кантоналното обвинителство на Бихаќ.

Можеби ќе ве интересира...

Приведен крадец од Куманово

Vesti +

За посреќна Нова Година и Божиќ – тимот на МТЕЛ им подари новогодишни пакетчиња на децата од Заводот за рехабилитација на слух, говор и глас

Vesti +

Апсења на неколку локации низ Македонија

Vesti +

Герасимовски: Финансиска поддршка и соработка со активистите за права на животните

Vesti +

Шефот на британската дипломатија: Путин не ги постигнува своите цели, па прибегнува кон очајнички мерки

В+

ИЗЛЕЗЕТЕ ВО ПРИРОДА – Еве како конечно да ја победите метеоропатијата

Vesti +