Vestiplus.mk
+ LIFE

Добри вести вести: Средба и покачување на плата за два знаци до крајот на мај

Два хороскопски знаци до крајот на мај ги очекува огромен успех во работата и нова љубов.

ВАГА
До крајот на месецов, треба да очекувате да ви се случи голема романса, во која емотивно ќе се препородите. Ќе зрачите со самодоверба. Некогаш ќе се чувствувате заморени, но секој пат ќе имате сили за да продолжите со своите акции, а тоа ќе ви донесе успех на работното место и ќе бидете соодветно наградени.

РИБИ
Во текот на овој период ќе сфатите дека од вашето однесување зависи многу. Бидете внимателни со зборовите и пробајте да го вежбате вашето трпение. Запаметете, вие не сте секогаш во право. Посветете повеќе време слушајќи го својот партнер и заедно да работите на тоа за да ги сфатите вашите меѓусебни потреби. Слободните ги очекува средба со личноста за која одамна фантазираат.

Можеби ќе ве интересира...

Шилегов: Новиот пешачки мост наместо панорамско тркало пуштен во употреба

В+

Граѓаните потпишуваат петиција со цел улицата каде се наоѓа руската амбасада да се преименува во „Украинска“

Vesti +

Спасовски: Се грижиме за подобри животни услови за младите,ја намаливме невработеноста и обезбедивме 15 милиони евра за субвенционирани оброци за 40.000 студенти

В+

Спасовски: Има многу подобрувања, за 50 отсто е порасната откривачката дејност на корупцијата од страна на МВР

В+

Заврши владината седница, донесени серија важни одлуки

В+

СТИГНА НАЈЖЕСТОКОТО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД БАЈДЕН ДО ПУТИН: „Не стапнувај ни една педа на територијата на НАТО“

Vesti +