Vestiplus.mk
+ ТОП ВЕСТИ

Добра вест: 998 луѓе оздравеа

Во текот на изминатото деноноќие регистрирани се 998 оздравени пациенти.

И тоа од : Скопје – 620, Куманово – 36, Тетово – 35, Охрид – 33, Струмица – 28, Кавадарци, Велес и Гостивар – по 25, Битола – 18, Ресен и Дебар – по 16, Делчево и Штип – по 15, Прилеп и Гевгелија – по 13, Неготино, Струга и Кичево – по 8, Пробиштип и Македонска Каменица – по 5, Кратово и Богданци – по 4, Крива Паланка, Виница, Крушево и Пехчево – по 3, Кочани, Демир Капија, Радовиш и Валандово – по 2, Берово, Свети Николе и Македонски Брод – по 1.

Можеби ќе ве интересира...

МЗ: Ревакцинирани 44% од полнолетните граѓани во државата

В+

Костадинов: Вистински патриотизам е кога растат платите и се намалува младинската невработеност

В+

Вицепремиерката Грковска ќе учествува на Форумот за дигитална безбедност на Западен Балкан во Талин, Естонија

Vesti +

МТСП: Во тек е етапната исплата на јунските пензии

Vesti +

Заев во Карпош: Никогаш повеќе маскиран фашизам во режим

В+

Чаракчиев: Радовиш добива затворен пазар и мултифункционален Дом за култура, ќе го дадеме Најдоброто за нашите граѓани

В+