Добиле само 6 пакувања бонбони како награда: Пронајден чек од 4,6 милиони евра
Vestiplus.mk
+LIFE

Добиле само 6 пакувања бонбони како награда: Пронајден чек од 4,6 милиони евра

Anouar G, од Франкфурт, Германија, ја забележал банкарската сметка на платформата откако ја посетил неговата мајка.

Овој 38-годишник останал запрепастен кога видел дека вредноста на чекот е 4.631.538,80 евра.

– Имаше толку голема количина на неа што не можев ни да ја изговорам – вели тој.

Наводно чекот бил издаден од супермаркет групацијата Reve на производителите на слатки Харибо, но некако се изгубил на станицата.

За доказ побарале фотографија
Ануар го контактирал Харибо за неговото откритие и бил контактиран од еден од нивните адвокати.

Наместо да го побараат назад, тие му рекле да го уништи чекот и да им испрати фотографија како доказ, пренесуваат локалните медиуми, пренесува Уна.

Тој го послушал и неколку дена подоцна добил кутија од Хариб во која имало само шест вреќички со нивните слатки, пишува Мирор.

Наводно, Ануар не бил импресиониран и верува дека и заштедил на компанијата милиони.

Можеби ќе ве интересира...

180 сообраќајни прекршоци во Скопје: 25 за пребрзо возење, 19 возеле без возачка дозвола

Vesti +

Централниот караван „Најдоброто за мојата општина“ денеска е во Охрид

В+

Вучиќ: Ги молам луѓето рационално да ги постават работите, што ви е алтернативата?

В+

АМЕРИКАНЦИТЕ ВЕЖБААТ НА ПЕТ КИЛОМЕТРИ ОД УКРАИНСКАТА ГРАНИЦА „Орлите што врескаат“ се распоредија во Романија

Vesti +

Проверете си го договорот за кредит: Доаѓаат повисоки каматни стапки

Vesti +

Од полноќ поскапуваат горивата, ова се новите цени

Vesti +