Vestiplus.mk
+CentarБИЗНИСВо тренд...ТОП ВЕСТИ

Дизелот достигна рекорд – Поскапува нови 2,5 денари

Ново поскапување на дизелот почнува од ноќеска на полноќ. Малопродажната цена на дизелот ќе се зголеми за 2,5 денари и од утре ќе изнесува 104,5 денари, што е рекорд.

Цените на бензините остануваат исти, односно Еуросупер 98 ќе се продава по 112 денари за литар, а Еуросупер 95 за 110 денари по литар.

Иста останува и цената на мазутот 55,5 денари, додека цената на екстра лесното масло се зголемува за 3 денари и ќе изнесува 102,5 денари по литар.

Можеби ќе ве интересира...

Едвај чекаат да помине: Овие хороскопски знаци немаат ич среќа во 2020. година

В+

Од полноќ поскапуваат горивата, ова се новите цени

Vesti +

ПРЕЛЕЖАВТЕ КОРОНА? Еве неколку намирници кои ќе ви помогнат да го забрзате закрепнувањето на вашите бели дробови

Vesti +

Ковачевски: Реконструкцијата на патот до Лесново е од витално значење за Општина Пробиштип и за развој на туризмот

В+

Тешко повредена жена од струшко откако автомобил излетал од патот

Vesti +

Честитка на генералниот секретар Николовски за Денот на Армијата: Вие сте столбот на нашата одбрана, почитувана Армија која е дел од НАТО сојузот

Vesti +