Џамбазов не издржа, па му врати на Каракачанов: „Да расчистиме“
Vestiplus.mk
LIFE

Џамбазов не издржа, па му врати на Каракачанов: „Да расчистиме“

Шоуменот Игор Џамбазов се огласи на Инстаграм и реши да ги „расчисти“ недоразбирањата со Бугарија, па во свој стил му врати на Каракачанов.

“Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, а Каракачанов е Македонец кој зборува бугарски јазик” напиша Џамбазов кој не можеше да го премолчи негирањето на Македонскиот јазик и нација од страна на Бугарите.

 

извор: press24

Можеби ќе ве интересира...

ОВИЕ 4 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЌЕ БИДАТ НАЈСРЕЌНИ ВО 2022 ГОДИНА: Откријте дали ѕвездите ви носат светла иднина!

Vesti +

ТРИ ЗНАЦИ НА ХОРОСКОПОТ СЕ РОДЕНИ ЗА ДА ГО ПРОМЕНАТ СВЕТОТ: Имаат неверојатна интуиција – еден од нив посебно се издвојува!

Vesti +

Како да не ви пукаат јајцата при готвењето: Мали трикови за Велигден

Vesti +

Исповед од соседството: „Ја подигнав заштедата од банка…И тогаш заѕвони телефонот“

Vesti +

Конечно ќе се радуваат: Многу пари за два хороскопски знаци во април

Vesti +

Психолозите откриваат – Еве какво влијание врз една личност има редоследот на раѓање во семејството

Vesti +