Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Детална прогноза за наредните денови – влажен бран во Македонија, од среда промена на времето

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура биде во интервал од 0 до 8, а максималната од 20 до 26 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност, попладне со зголемена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 21 степен.

Утре ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на места врнежите ќе бидат пообилни, проследени со ретки грмежи. Во следните два дена ќе настапи преодно стабилизирање на времето со услови за утринска магла по одделни котлини. Од среда под влијание на нов влажен бран повторно се очекуваат врнежи од дожд.

Можеби ќе ве интересира...

Најлонските кеси од 1 декември ќе чинат по 15 денари

В+

МЗ:77% од новите случаи и 79% од хоспитализираните, со Ковид 19 се невакцинирани

Vesti +

Министерката Шахпаска: УНХЦР е наш поддржувач и партнер во политиките кои обезбедуваат подршка на ранливите категории на лица

Vesti +

Георгиевски: Само оваа година од буџетот на општината беа издвоени 27 милиони денари за спорт

В+

Германски експерти: Нема колективен имунитет без вакцинација на млади луѓе

В+

СДСМ: СДСМ е фаворит на претстојните избори, го има најдоброто за секоја општина, ВМРО-ДПМНЕ е сама и изолирана во своите деструкции

Vesti +