Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Денеска температури до 33 степени

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено попладне во планинските подрачја. Максималната температура ќе биде во интервал од 25 до 33 степени. УВ=7

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе има појава на пороен дожд и грмежи.

Можеби ќе ве интересира...

Првите симптоми на мозочен удар: Последиците од прекинот на протокот на крв во мозокот може да бидат трајни, но може да предизвикаат и смрт

Vesti +

Заев во Крушево: Ќе го гасифицираме градот за да ја зачуваме природата

В+

Владата прогласи тридневна жалост за несреќата во Ковид центарот во Тетово и ја прифати понудата од сојузничките земји за обезбедување странски експерти за истраги при експлозии и пожари

Vesti +

266 санкции за брзо возење на подрачјето на СВР Тетово, 17 возеле над 70 километри на час повеќе од дозволеното

Vesti +

Тешка сообраќајка меѓу мотоцикл и автомобил во Скопје – моторџијата со тешки повреди пренесен во болница

В+

Се огласија од КАМ маркети: Еве зошто од утрово вратите им се затворени

Vesti +