Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Денеска сончево и многу топло

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ=9

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ние, како генерација, имаме должност да ја заштитиме демократијата

Пишува: БОГДАНКА КУЗЕСКА за Frontline.mk Кога се сретнале вистината и лагата, лагата ѝ рекла на вистината дека денеска е прекрасен ден, на што вистината се согласила, бидејќи навистина, иако била малку сомничава, погледнала и видела дека денот бил сончев, небото чисто и сино и сè наоколу изгледало спокојно. По ова... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Кривична пријава против лице од Скопје за загрозување на животната средина и природата со отпад

Vesti +

15 санкции за брзо возење за возачи на возила за јавен превоз на патници на територија на СВР Тетово

Vesti +

Голема трагедија: Го претепале до смрт – почина 48-годишен маж

Vesti +

Снег падна во Австрија, Словенија и Хрватска, а еве кога ќе дојде и во Македонија

Vesti +

Лукаревска: И покрај намалениот ДДВ имаме повисока наплата на даноци

В+

Ковачевски од Прилеп: Да се обединиме околу концептот за Европска Македонија

Vesti +