Нова цена на горивата
Vestiplus.mk
+БИЗНИСВо тренд...ТОП ВЕСТИ

Нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник.

Во моментов бензините се точат по овие цени

  • Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 86,50 (денари/литар); Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 88,50 (денари/литар); Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 88,00 (денари/литар)

 

Можеби ќе ве интересира...

Николовски: Нема да чекаме кривична пресуда за функционерите, имотот ќе се конфискува во граѓанска постапка

Vesti +

216 санкции за брзо возење

Vesti +

Дејвид Камерон: Владимир Путин е практично воен злосторник

Vesti +

Словачка сака да испрати С-300 во Украина

Vesti +

СДСМ: Два нови капитални објекти за граѓаните, систем за наводнување во Ранковце и градинка во Крива Паланка

Vesti +

Падна моторџија во Виница, со тешки повреди итно пренесен во болница

Vesti +