Vestiplus.mk
БИЗНИС Во тренд...

Денеска ќе бидат утврдени нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цената на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела за половина дена се зголеми цената на бензините. Цените на Екстра лесното масло за домаќинство и мазутот останаа исти.

Ова се актуелните цени на нафтените деривати:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 72,00 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС -98 74,00 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 63,00 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 63,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 37,719 (денари/килограм)

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Продолжуваме со вистинска грижа за граѓаните, укината дополнителната акциза за горивата

Vesti +

(Фото) Заев денеска учествуваше на пошумување на националниот парк Маврово

В+

СДСМ: Понудата на ВМРО-ДПМНЕ од немај каде е сведена на стари кадри, луѓе на Груевски, затоа ги чека нов пораз

Vesti +

Пациент заразен со Ковид19 избегал преку прозорец од болницата во Гостивар

В+

Голем дел од производите ќе бидат поевтини за 18 проценти низ цела Македонија само 2 дена – Кога да очекуваме Викенд без ДДВ?

В+

Три лица без сертификат затекнати во угостителски објект во Миравци

В+