Дамјан Манчевски поднесе оставка од пратеничката функција
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Дамјан Манчевски поднесе оставка од пратеничката функција

Претседателот на Собранието Талат Џафери веднаш на почетокот на собраниската седница за избор на заменик-министрите даде пауза бидејќи пратеникот Дамјан Манчевски од СДСМ поднесе оставка од функцијата пратеник.

Собранието сега ќе треба да почека да заседава Државната изборна комисија (ДИК) за да го утврди следниот пратеник кој ќе треба да дојде на местото на Манчевски.

Можеби ќе ве интересира...

Тасевска: Средствата за активни мерки за вработување со ребалансот на буџетот се предвидени на историски највисоки 1.66 милијарди денари

Vesti +

Владина делегација положи цвеќе пред спомениците на депортирани македонски Евреи

В+

Шаќири на средба со романската амбасадорка Адела Моника Аксинте: Успешната соработка треба да ја интензивираме

Vesti +

Министерот Спасовски во Берн, Швајцарска Конфедерација, ќе потпише Меморандум за разбирање со министерката за правда и полиција, Келер-Сутер

Vesti +

Заев: Победуваме и водиме во над 30 општини и Град Скопје, влегуваме во борба за конечна победа во втор круг во сите преостанати општини

В+

Богданка Кузеска: Коалицијата предводена од СДСМ расте, следува нова победа за да продолжи развојот на општините

Vesti +