Vestiplus.mk
+ Uncategorized Во тренд...

Дали ВМРО-ДПМНЕ се откажа од Скопје?

Скопје е со векови мултикултурен град во кој се испреплетуваат различни култури, обичаи и јазици. Со агитирањето против мултикултурноста, мултиетничноста, мултирелигиозноста и мултијазичноста на Скопје, ВМРО-ДПМНЕ практично се откажува од гласовите на Албанците, Турците, Србите, Бошњаците, Ромите, Власите и другите заедници, пишува Ваљон Салиху за Слободен Печат.

А со такви ретроградни политики, и со веќе видените антиалбански агитации против двојазичност и федерализација, ВМРО-ДПМНЕ практично се откажува од Скопје на локалните избори, дециден е Салиху.

Целата колумна прочитајте ја на следниот линк.

Можеби ќе ве интересира...

Нова цена на горивата: Ќе поевтинат ли нафтат и бензинот?

Vesti +

Скопјани спремете се: Денеска без струја три општини

Vesti +

Дваесетина повредени во судирот кај Битола, во комбето работници се враќале од работа

В+

Приведен крадец во Виница, пронајдени одземените предмети

Vesti +

Повикал ИНСПЕКЦИЈА бидејќи за кафе му наплатиле 2 евра – Добија НЕВИДЕНА казна

Vesti +

СДСМ: Мицкоски да ја прифати пораката од граѓаните и да се откаже од деструкциите

Vesti +