Дали ВМРО-ДПМНЕ се откажа од Скопје?
Vestiplus.mk
Во тренд...

Дали ВМРО-ДПМНЕ се откажа од Скопје?

Скопје е со векови мултикултурен град во кој се испреплетуваат различни култури, обичаи и јазици. Со агитирањето против мултикултурноста, мултиетничноста, мултирелигиозноста и мултијазичноста на Скопје, ВМРО-ДПМНЕ практично се откажува од гласовите на Албанците, Турците, Србите, Бошњаците, Ромите, Власите и другите заедници, пишува Ваљон Салиху за Слободен Печат.

А со такви ретроградни политики, и со веќе видените антиалбански агитации против двојазичност и федерализација, ВМРО-ДПМНЕ практично се откажува од Скопје на локалните избори, дециден е Салиху.

Целата колумна прочитајте ја на следниот линк.

The post Дали ВМРО-ДПМНЕ се откажа од Скопје? appeared first on Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт….

Можеби ќе ве интересира...

Нова владина одлука- се спречува злоупотребата на службени возила

В+

Заев на ТВ21: Ќе има пресврт за Град Скопје во вториот круг, граѓаните знаат колку е важен главниот град

В+

„Важна е поддршката на Турција“, му се заблагодари Зеленски на Ердоган што го зачува договорот за жито

Vesti +

Герасимовски: Да ја преземеме одговорноста и да направиме држава во која младите ќе ја гледаат иднината

В+

Бројките растат: 487 новозаразени, 15 починати

В+

Шилегов: Скопје до 2024 без метеж во сообраќајот

В+