Д-р Чепреганов: 16-годишно дете ја донело инфекцијата дома, починале и родителите и бабата и дедотоer
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Д-р Чепреганов: 16-годишно дете ја донело инфекцијата дома, починале и родителите и бабата и дедотоer

Шеснаесетгодишно дете ја донело инфекцијата дома, починале и таткото и мајката и бабата и дедото, вели проф. д-р Методи Чепреганов во интервјуто за „МКД.мк“ и посочува дека од неодговорните млади, со суета и инает, страдаат сите.

-Не сакам да плашам, ниту да трауматизирам. Но тоа е една животозагрозувачка состојба. Не затоа што јас мислам така, или некој друг, туку светот се најде во една биолошка војна и голем дел од македонскиот народ тоа го сфати. Носат маски, се пазат, зашто тоа е единствениот начин. Но има 30 отсто и повеќе, посебно од младите, со суета и инает, хипертрофирано его, и страдаат сите. Имам пример на семејство, 16-годишно дете ја донело инфекцијата дома, умреа и таткото и мајката и бабата и дедото. Сите ги „исчисти“ поради својата непослушност, неконтролираност. Не може да сфати дека тој е преносител на тоа. Тоа е првиот дел од „играта“, кој се вика суета и инает, вели Чепреганов.

Целото интервју на д-р Чепреганов можете да го прочитате на ОВДЕ.

Можеби ќе ве интересира...

Владата одлучи – Нема да се гради прифатен центар за странци во Бардовци

В+

Кандидатот за претседател на СДСМ Димитар Ковачевски гласаше на вонредните внатрепартиски избори на СДСМ во општина Карпош

В+

Хороскопски знаци кои ова лето ќе имаат многу пари

Vesti +

Позната водителка почина од згрутчување на крвта: Семејството го обвинува производителот на вакцини -и се слошило само една недела откако ја примила првата доза

В+

Бислимовски: Се уште имаме најевтино гориво во регионот – во Хрватска дизелот е 92 денари

Vesti +

Приведен криминалец баран со потерница

Vesti +