Vestiplus.mk
Home » Здравје » Page 7

категорија: Здравје

+ Здравје

За 30 дена, цела облека ќе ви биде голема: Две состојки и вода – најсилен согорувач на мастите

В+
Кога ќе помислите дека сте пробале сè и дека симнувањето на вишокот килограми е невозможна мисија, вистинско време е да го пробате овој напиток од...
+ Здравје

Надуениот стомак ќе го снема- Јадете ја оваа салата три дена за вечера и губете килограми

В+
Доаѓа лето и сите сакаме да изгледаме најдобро. За да се ослободите од вишокот килограми, ве советуваме да го пробате овој рецепт за салата, кој...
+ Здравје

Доктор препорачува – доколку сакате здраво срце, исфрлете ги овие намирници од исхраната

В+
Кардиологот Фриман открива кои намирници влијаат лошо по нашето здравје, тој исто така нагласува колку храната е важна за здравјето на целиот организам, па така...
Здравје

Пет причини зошто се дебелеете на стомакот – ако не престанете да ги правите, заборавете на убавиот струк

В+
Ако со диети и вежбање не се постигнува очекуваниот ефект и не се губи вишокот од стомакот, можеби правите некои грешки кои ја саботираат целта....
+ Здравје КОРОНАВИРУС

Зошто некои вакцини предизвикуваат згрутчување на крвта: Германски научници тврдат дека ја откриле причината

В+
Научниците во Германија велат дека ја разјасниле причината за ретката појава на тромби, поврзани со АстраЗенеком и Џонсон и Џонсон, со вакцини против коронавирус и...