Showbiz Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » Showbiz

категорија: Showbiz

+Showbiz

Едита и Тамара уапсени во Дубаи: Скандалот почнал во авионот

Vesti +
Медиумите во Србија објавуваат дека пејачките Едита Арадиновиќ и Тамара Милутиновиќ се уапсени во Дубаи на аеродромот. Почетокот на нивното заедничко патување до оваа популарна...
+Showbiz

Починал во сон: Засекогаш замина познатиот холивудски актер

Vesti +
Американскиот актер Рејмонд Ален Лиота почина денеска на 67-годишна возраст. Лиота, кој беше најпознат по својата главна улога во криминалистичката класика на Мартин Скорсезе од...
+Showbiz

МАКЕДОНИЈА ОСТАНА БЕЗ ФИНАЛЕ Еве кои земји ќе настапат во големото евровизиско финале (ФОТО)

Vesti +
Сподели Македонија повторно нема да има претставник во големото финале на Евровизија. Нашата Андреа Коевска вечерва настапи на евровизиската сцена во Торино како единаесета со...
+Showbiz

Активирана експлозивна направа под автомобил: Позната балканска пејачка доживеа нов стрес

Vesti +
На улицата „Хасан Мерџановиќ“ околу 22 часот во Босна и Херцеговина била активирана експлозивна направа од страна на непознато лице, а за среќа немало повредени...
Showbiz

Старлетата шокира: Сите мислат дека е во затвор, а таа објави експлицитно видео и покажа премногу

Vesti +
Милица Живановиќ, попозната како Мими Оро по апсењето, објави експлицитно видео, кое предизвика бројни реакции. Пред неколку недели до балканските медиуми стигна веста дека Милица...
+ShowbizВо тренд...СВЕТ

Ја изгубивме: Познатата пејачка почина на 22 години, татко ѝ соопшти трагична вест за австралиската ѕвезда

Vesti +
Австралиската рап-ѕвезда и јутјуберка Лил Бо Вип почина на 22 години по „тешка борба со внатрешните демони“, јавуваат светските медиуми. Младата музичарка со години се...
+Showbiz

Трагедија во домот на македонската пејачка – ненадејно почина нејзиниот син (ФОТО)

Vesti +
Шок и неверување утрово предизвика веста дека фолк пејачката Сузи Анѓелковиќ го изгубила синот Робертино. Стотици пораки со сочувство оставаат блиските на Сузи, како од...