+ Archives - Page 1249 of 1252 - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » + » Page 1249

категорија: +

+МАКЕДОНИЈА

„Се понадевав дека е грешка или лага“ – функционерите од СДСМ се збогуваат со Трајче

В+
По генералниот секретар на СДСМ, и други високи членови на партијата се збогуваат со Трајче Нешковски кој загина во сообраќајната несреќа на „Рузвелстова“. -Се понадевав...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Заврши вечерашната владина седница – Донесени серија важни одлуки

В+
Владата на Република Северна Македонија вечерва на денешната седница ја разгледа и усвои Информацијата за воспоставување на бескаматна кредитна линија со грант компонента наменета за...
+МАКЕДОНИЈА

Тажна вест: Социјалдемократите во неверување ја добија веста за смртта на младиот Д-р. Трајче Нешковски

В+
Почина Д-р Трајче Нешковски, беше поранешен функционер во СДММ. Социјалдемократите се во шок по ненадејната смрт на нивниот другар, кој беше и познат доктор. -За...
+МАКЕДОНИЈА

Официјално рекорд: 445 новозаразени и 9 починати од коронавирус во земјава

В+
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-249, Куманово-12, Штип-13,...
+КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Владата за вечерва закажа седница

В+
Владата на Република Северна Македонија вечерва ќе ја одржи својата редовна 12-та седница, која ќе се одржи преку видеоконференциска врска. На дневен ред на оваа...
+КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Vestiplus дознава: Над 440 заразени од корона вирус

В+
Неофицијални информации на Vestiplus.mk велат дека бројот на заразени од ковид 19 во изминатото деноноќие е над 440 лица, од околу 2000 теста. Сепак ова...
+КОРОНАВИРУСТОП ВЕСТИ

Македонија во исчекување на денешната статистика за Ковид 19 – МЗ се извини за доцнењето на извештајот

В+
Додека регионот брои рекордни бројки на новозаразени, Македонија е во исчекување и на статистиките за новозаразените од коронавирус, но до овој момент сѐ уште нема...
+МАКЕДОНИЈА

Мијалков качил температура сопругата позитивна на корона

В+
Судењето за Таргет Тврдина утринава се одложи откако обвинетиот Сашо Мијалков пројавил симптоми на коронавирусот, а на денешото рочиште беше предвидено да сведочи министерот за...