MeteoCentar Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » MeteoCentar

категорија: MeteoCentar

+CentarMeteoCentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Доааѓаат пролетни температури за празниците: Додека Америка е закована во мраз и студ, во Македонија невообичаено високи температури

Vesti +
Продолжува периодот на стабилно време со повисоки дневните температури, а значително повисоки температури за овој дел од годината ќе има на планините во понеделник и...
+MeteoCentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Дожд, студ, а некаде и снег – Што најавуваат метеоролозите за денеска?

Vesti +
Променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд. На планините, особено во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд и снег, а...
+MeteoCentarВо тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Сончево време со температура до 28 степени

Vesti +
Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а во западните делови променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен...
+MeteoCentarВо тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Студено утро, преку денот променливо облачно, утре дожд

Vesti +
Времето утрово е студено, а преку денот ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во текот на попладнето облачноста ќе се намали. Ќе дува умeрен...
+MeteoCentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и ветровито, од утре стабилно со студени утра

Vesti +
Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Во текот на денот облачноста ќе се намали и ќе дува умерен до засилен,...
+CentarMeteoCentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување – Следува големо затоплување над просекот

Vesti +
Од УХМР известуваат дека под влијание на јужно воздушно струење и на топла воздушна маса, од среда ќе има значителен пораст на температурата. Особено топло...
+MeteoCentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Променливо облачно, попладне со услови за дожд и грмежи

Vesti +
Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде...