Centar Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » Centar

категорија: Centar

+CentarБИЗНИСТОП ВЕСТИ

За инвестираните 104,1 милиони евра во изминативе 5 години, Коморскиот инвестициски форум на Западен Балкан го прогласи „Алкалоид“ за водечки инвеститор во регионот

Vesti +
По повод петгодишнината од формирањето, Коморскиот инвестициски форум на Западен Балкан (WB6CIF), кооснован од Европската Унија, на почетокот на 2023 година објави повик за учество...
+CentarБИЗНИСТОП ВЕСТИ

Јорде Јованов, мајстор за ракија во која е зачувана автентичноста на македонското грозје од Демиркапискиот регион

Vesti +
Приказната за Јорде Јованов од Демир Капија и неговата ракија, го инспирира и поттикнува секој човек да ја следи својата страст. По професија финансиски советник...
+CentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

(ФОТО) Вучиќ: Му се заблагодарив на мојот пријател Димитар Ковачевски за тоа што како добар домаќин сака да придонесе за конструктивно продолжување на дијалогот

Vesti +
– Му се заблагодарив на мојот пријател Димитар Ковачевски за тоа што како добар домаќин сака да придонесе за конструктивно продолжување на дијалогот, соопшти Александар...
+CentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Ковачевски: Северна Македонија е фактор на стабилност во регионот, имаме целосна поддршка од ЕУ на европскиот пат

Vesti +
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, одржа прес конференција заедно со високиот претставик на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и...
+CentarБИЗНИСТОП ВЕСТИ

Ковачевски и Бектеши во посета на маркет: Ги намаливме цените на тестенините и млечните производи, помагаме на граѓаните во услови на криза

Vesti +
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со министерот за економија, Крешник Бектеши и директорот на Државниот пазарен инспекторат, Горан Трајковски, денеска,...
+CentarВо тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Убава вест: Исплатени се средствата за ученички и студентски стипендии и за субвенциониран студентски оброк

Vesti +
Средствата по основ на ученички и студентски стипендии на новите и постојните корисници се исплатени. Учениците кои го оствариле ова право во учебната 2022-2023 година,...
+CentarМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Петровска: Рушење на прозападните влади е една од претпоставките за целта на хибридната војна

Vesti +
Министерката за одбрана Славјанка Петровска в гостувањето во ТВ21 кажа дека секоја хибридна војна има цел, а една од претпоставките е дека со последните лажни...
+CentarВо тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Тренчевска: Платите на вработените во градинките пораснаа за 45 отсто во изминатите четири години

Vesti +
„Во образованието и во детската заштита во демекври платите беа покачени за 15 отсто. Во изминатите четири години во овие сектори покачувањата се од 36...
+CentarБИЗНИСТОП ВЕСТИ

Банкарскиот сектор е стабилен, пропаѓањето на СВБ нема директни ефекти

Vesti +
Пропаѓањето на американската Банка на Силиконската долина (СВБ) нема никакви директни последици за нашиот банкарски систем, имајќи ја предвид малата изложеност кон нерезидентите, но и...
+CentarЛокалноТОП ВЕСТИ

Две машини и тројца работници – никако да заврши реконструкцијата на 500 метри од булеварот Теодосиј Гологанов (Видео)

Vesti +
Шест месеци трае реконструкцијата на дел од булеварот Теодосиј Гологанов во строгиот центар на градот во должина од едвај петстотини метри. Реконструкцијата на булеварот од...