Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Богоев: ВМРО-ДПМНЕ измислува проблеми со лажни вести и се обидува да профитира

„За жал, морам да признаам дека ВМРО-ДПМНЕ успешно креираат вештачки проблеми. Проблеми кои не постоеле, ги создаваат за после политички да капитализираат на нив“ изјави потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев во „Клик плус“ на ТВ21.

Тој изрази надеж оти граѓаините ќе станат искусни и ќе научат како да ги читаат ваквите лажни вести кои доаѓаат од опозицијата.

„Цело лето се подгреваше лагата дека јазикот ќе биде бугарски дијалект, така се иницираше луѓе да излезат на улиците. Сега Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги користат тие слики како аргумент за незадоволство на народот, иако луѓето тогаш беа излажани“ рече Богоев.

Потпретседателот на СДСМ рече дека иста беше приказната и со пописот кога Левица водеше јавна кампања за бојкот на пописот, а ВМРО-ДПМНЕ скриена кампања, а сега токму тие партии креираат проблем за тоа кој колку проценти бил.

Можеби ќе ве интересира...

Трагедија во Охрид: Безживотно тело утрово извадено од водите езерото

В+

Претседателот Пендаровски во Варшава одликуван со Орден на Белиот Орел, претседателот Дуда со Орден „8 Септември“

Vesti +

Приведен крадец од тетовско

Vesti +

Во Русија, расте раздорот меѓу „тврдата линија“ и вториот ешалон кој е против војната со Украина

В+

(ФОТО) Шилегов: Цаци, другарке, една порака која ми е пренесена од дедо ми: тешко волкот по кој што кучиња не лаат … Лајте кучиња, лајте

Vesti +

СДСМ: Левица и Апсиев се реална закана за европскиот пат, Мицкоски е нивни заложник

Vesti +