Vestiplus.mk
Home » Archives for В+ » Page 176

автор : В+

+ КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

36-Годишно лице од Скопје меѓу 9 Починати од ковид-19, нови 518 позитивни од 2.367 тестови

В+
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-261, Куманово-13, Штип-19,...
+ МАКЕДОНИЈА

Вело Марковски објаснува: Како да разликуваме обичен грип од коронавирус?

В+
Инфектологот Вело Марковски во вечерашното гостување на ТВ 21 објасни како да се разликува коронавирусот од обичен грип. „Треба да ги разликува науката, но не...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Заврши вечерашната Владина седница – Ова се сите одлуки

В+
Од 14-тата седница на Владата: Утврден Закон за финансиска поддршка за исплата на платите за месеците октомври, ноември и декември 2020 година од Ковид економските...
+ КОРОНАВИРУС ТОП ВЕСТИ

Повторно високи бројки: Денеска се регистрирани 640 нови случаи на Ковид 19 во земјава – починаа уште 12 лица

В+
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а регистрирани се 640 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-272, Куманово-43, Дебар-5,...
+ СВЕТ

Малку снег, невреме и ризик од поплави – метеоролозите соопштија каква ќе биде зимата во Европа, ни Балканот нема да помине полесно

В+
Претстојната зимска сезона ќе биде доста поинаква од минатата зима, покажува сезонската прогноза која ја објави светскиот метеоролошки сервис AccuWeather. Иако е неизвесно како пандемијата...
+ КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Нови 641 заразени од коронавирус, 12 починати – најмладиот имаше само 43 години

В+
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-325, Куманово-26, Дебар-1,Штип-25,...
+ КОРОНАВИРУС

Британскиот астролог кој ја предвиде короната откри дали ќе има вакцина- открива што не чека во следните месеци

В+
Британскиот астролог Џесика Адамс, која го „предвиде“ коронавирусот, или „вирусот што ќе го вознемири светот“, сега откри што може да се случи во следните шест...
+ КОРОНАВИРУС

Британски научник објаснува: „Коронавирусот нема никогаш да исчезне, а ни вакцината нема да го запре“

В+
„Коронавирусот веројатно никогаш нема да исчезне и вакцината нема да го запре во целост“, рекол британскиот сер Патрик Валанс во обраќањето пред Домот на лордови....
+ МАКЕДОНИЈА

Врие полиција во Ѓорче – во тек голема полициска контрола

В+
Бројни полициски патроли вечерва има во Ѓорче Петров, објави Центар.мк Според информациите сообраќајната полиција контролира голем број на возила и на големо се казнуваат сообраќајни...