17.9 C
Скопје
21/Сеп/2021
Vestiplus.mk
Home » Archives for В+ » Page 110

автор : В+

1222 Напис - 0 Коментари
КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА

Скопје и натаму главно жариште на ковид 19: Еве каква е состојбата по градови

В+
Според завршените епидемиолошки анализи во моментов дистрибуцијата по градови е следна: • Скопје 9149, активни 2178 • Куманово 1915, активни 184 • Дебар 301, активни...
+ КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Нов рекорд: Дури 535 новозаразени од коронавирус, а починале 6 лица

В+
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2445 тестирања, а регистрирани се 535 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-277, Куманово-17, Дебар-7,...
+ МАКЕДОНИЈА

Пред нас е уште еден продолжен викенд- ова е листата на останати неработни денови до крајот на годината

В+
Полека но сигурно доаѓаме и до крајот на оваа 2020 година, во истата ни следи уште еден продолжен викенд, а тоа е 23 октомври. Вкупно...
+ МАКЕДОНИЈА

Д-р Чепреганов: 16-годишно дете ја донело инфекцијата дома, починале и родителите и бабата и дедотоer

В+
Шеснаесетгодишно дете ја донело инфекцијата дома, починале и таткото и мајката и бабата и дедото, вели проф. д-р Методи Чепреганов во интервјуто за „МКД.мк“ и...
+ КОРОНАВИРУС СВЕТ ТОП ВЕСТИ

Нови симптоми на коронавирусот кај младите: Се јавува често а може да биде фатален

В+
Мозочните удари се јавуваат релативно често кај пациенти со кавид и имаат тенденција на разорни последици, според новата студија која проценува дека скоро секој петти...
+ МАКЕДОНИЈА

МВР со детали за трагедијата во која почина д-р Трајче Нешковски

В+
На 14.10.2020 во 16.45 часот било пријавено дека на ул.„Франклин Рузвелт“ во Скопје се случила собраќајна незгода помеѓу патничко возило „цитроен“, со гостиварски регистарски ознаки,...
+ КОРОНАВИРУС МАКЕДОНИЈА

Д-р Пановски предупредува: Најризични се контактите подолги од 20 минути, со зборување, кашлање, кивање

В+
Микробиологот Никола Пановски, предупредува дека главните ризици за ширење на коронавирусот се растојанието помало од два метра помеѓу луѓето, подолгиот контакт од 20 минути, како...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Уште 13 основни училишта добија согласност за настава со физичко присуство

В+
Владата на денешната седница го усвои Извештајот за работата на Комисијатаза разгледување на поднесени барања од страна на основачот на училиштето за организирање на настава...