Астролозите предвидуваат – Пеколен февруари за четири хороскопски знаци
Vestiplus.mk
+LIFEТОП ВЕСТИ

Астролозите предвидуваат – Пеколен февруари за четири хороскопски знаци

Ретрограден Меркур создава хаос во Зодијакот, а четирите хороскопски знаци тоа особено ќе го почувствуваат во февруари!

Овен

Иако може да се чувствувате социјално и екстровертно во првата половина на месецот, во втората половина на месецот работите ќе се смират и ќе станете посвесни за вашите чувства. Кога започнува сезоната на Риби, ќе се активира вашата потсвест и сите скриени емоции кои никогаш не ја гледаат светлината на денот. Дајте му можност на вашето срце конечно да го почувствува сето она што го носи во себе.

Рак

Овој месец е во знак на трансформација. Треба да се прости минатото, за да се направи простор за иднината и да се прифати дека некои работи не се предодредени да траат вечно. Имате тенденција да го романтизирате минатото, па зошто да не размислите и за иднината? Светот е полн со можности и до крајот на месецот ќе видите колку навистина има.

Девица

Меркур, која е владејачка планета на Девицата, е ретроградна, што значи дека ќе бидете збунети, неорганизирани и повеќе збунети од вообичаеното. Ќе имате чувство дека не правите ништо правилно, а збунетоста во главата ќе го направи тоа уште потешко. Но, не очајувајте, сето тоа е само привремено.

Шкорпија

Вашите односи со луѓето беа под голем притисок во последно време. Можеби се расправате со вашиот партнер, лути сте на вашиот најдобар пријател или сте подготвени да се карате секогаш кога соработниците ќе ве прашаат нешто. Овој месец, треба да ја процените повторно динамиката на вашата врска и да се запрашате како можете да бидете подобар партнер, особено кога ќе се соочите со неволји.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата

Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница, ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за труд и социјална политика за исплата на пензии за месец март 2023 година. Задолжен е Фондот за пензиското и инвалидското осигурување на Северна Македонија да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 27.03.2023 година. Се препорачува […] The post Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата

Во собранието се изгласа предлог измената на Законот за враќање на дел од ДДВ на физички лица. Оваа измена е со цел од 1 јануари 2023 да се зголеми лимитот на повратот со што наместо 1.800 денари за тримесечие, граѓаните ќе може да добијаат максимален износ од 2.100 денари. Ова значи дека еден граѓанин ќе […] The post Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе стокми нови цени на горивата кои ќе важат во текот на следната седмица. Во моментов цената на лондонската берза за барел нафта изнесува 83 американски долари, додека на американската е поевтина. Во моментов цените на горивата се – Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,00 (денари/литар), Моторен бензин ЕУРОСУПЕР […] The post Нова цена на горивата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Остин: Украина ќе има добри шанси за успех

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин смета дека Украина има многу добри шанси да започне успешна контраофанзива во пролетта оваа година поради значителното исцрпување на руските сили и западното оружје, пишува Украинска Правда. – Мислам дека напролет ќе видиме интензивирање на непријателствата бидејќи се подобруваат условите за маневрирање и врз... Прочитај повеќе...

Поранешниот американски потпретседател мора да сведочи во истрагата за нападите на Капитол на 6 јануари

Пред големата порота за разговорите, федерален судија одлучи дека поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс мора да сведочи за разговорите што ги имал со поранешниот американски претседател Доналд Трамп пред нападот на Капитол на 6 јануари 2021 година. Судијата во одлуката рече дека Пенс сепак може да одбие да одговори на... Прочитај повеќе...

Пукање во Хрватска: Син си го убил таткото, а потоа и себеси?

Еден маж е убиен во хрватскиот град Винковци при синоќешната престрелка. Во 22 часот и 39 минути во полиција било пријавено дека маж е убиен од огнено оружје. Полициски службеници на местото на настанот пронашле мртво тело на маж и утврдиле дека сторителот се оддалечил од местото на настанот, пренесува... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме, важен, но без шарм и уште неколку ситници е недоволен за успешно заведување. Секако, секој има своја тактика за заведување, но постојат одредени испробани трикови... Прочитај повеќе Чланак СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време да се преиспитате себеси и вашите чувства и да одлучите дали врската има иднина или не. Сосема е нормално дека во одредени ситуации нема да... Прочитај повеќе Чланак Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Во стан во Смедерево, како во џунгла: Најдени се питони, алигатор, мајмун…

Vesti +

Средба на премиерот Ковачевски со амбасадорот Маркуш: Силна поддршка од Словачка за евроинтеграциите и за политиките на линија на ЕУ

В+

25 годишно момче од граничен премин Блато веднаш однесен во затвор – го барало Интерпол

Vesti +

НУРЕДИНИ: 2023 година ќе биде година на можности за животната средина

Vesti +

Петровска од безбедносниот форум Шуман: Сега е суштински важно ЕУ да ги зацврсти партнерствата а на земјите кандидатки да им се овозможи да го продолжат процесот на интеграција во духот на вредностите на Унијата.

Vesti +

СДСМ: Деструктивното ВМРО-ДПМНЕ ги блокира законските измени за недела работен ден

В+