Vestiplus.mk
+ LIFE ТОП ВЕСТИ

Астролозите предвидуваат – Пеколен февруари за четири хороскопски знаци

Ретрограден Меркур создава хаос во Зодијакот, а четирите хороскопски знаци тоа особено ќе го почувствуваат во февруари!

Овен

Иако може да се чувствувате социјално и екстровертно во првата половина на месецот, во втората половина на месецот работите ќе се смират и ќе станете посвесни за вашите чувства. Кога започнува сезоната на Риби, ќе се активира вашата потсвест и сите скриени емоции кои никогаш не ја гледаат светлината на денот. Дајте му можност на вашето срце конечно да го почувствува сето она што го носи во себе.

Рак

Овој месец е во знак на трансформација. Треба да се прости минатото, за да се направи простор за иднината и да се прифати дека некои работи не се предодредени да траат вечно. Имате тенденција да го романтизирате минатото, па зошто да не размислите и за иднината? Светот е полн со можности и до крајот на месецот ќе видите колку навистина има.

Девица

Меркур, која е владејачка планета на Девицата, е ретроградна, што значи дека ќе бидете збунети, неорганизирани и повеќе збунети од вообичаеното. Ќе имате чувство дека не правите ништо правилно, а збунетоста во главата ќе го направи тоа уште потешко. Но, не очајувајте, сето тоа е само привремено.

Шкорпија

Вашите односи со луѓето беа под голем притисок во последно време. Можеби се расправате со вашиот партнер, лути сте на вашиот најдобар пријател или сте подготвени да се карате секогаш кога соработниците ќе ве прашаат нешто. Овој месец, треба да ја процените повторно динамиката на вашата врска и да се запрашате како можете да бидете подобар партнер, особено кога ќе се соочите со неволји.

Можеби ќе ве интересира...

Голема полициска акција во кавадаречко, се апсат дилери на дрога

В+

„Гори“ Медитеранот, температури до 53 степени

В+

Кондовски на Телма: Со подземна сообраќајница центарот на Битола ќе биде голема зелена површина

В+

МВР: Александар Николоски шири дезинформации

В+

Турција гони 30 лица поради споделување шпекулации за здравјето на Ердоган

В+

Лазар Петров: Од општина која должи Демир Капија се претвори во општина која инвестира, тоа е Најдоброто!

В+