Астро аларм! Вечерва точно во 20:40 доаѓа полна Месечина во знак Јарец: Еве што треба да избегнете
Vestiplus.mk
+LIFE

Астро аларм! Вечерва точно во 20:40 доаѓа полна Месечина во знак Јарец: Еве што треба да избегнете

Ви донесуваме астро водич како да ја „преживеете“ енергијата на полна Месечина во Јарец. Еве што треба да направите, а што да избегнете:

Никако не ги потиснувајте своите чувства. Во изминатиот период имавме ретрограден Меркур и две затемнувања, па можно е да сте биле под стрес и да сте имале негативни сензации. Сега е моментот да се ослободите, а не да ги потиснувате и криете.

Не ги одложувајте работите. Ретрограден Меркур одложи многу планови, но сега е моментот да ги остварите своите цели. Не се плашете да излезете од комфорна зона. Напорната работа се исплатува.

Не очекувајте веднаш да се исполни се што сте замислиле. Полната месечина од вас бара трпение и посветеност.

Медитирајте и преиспитајте ги сопствените вредности.

Кажете им на луѓето колку ви значат. Прегрнете ги, покажете разбирање. Љубовта ги победува сите препреки.

Повеќе време поминувајте во природа. Ќе ви помогне да воспоставите рамнотежа.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата

Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница, ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за труд и социјална политика за исплата на пензии за месец март 2023 година. Задолжен е Фондот за пензиското и инвалидското осигурување на Северна Македонија да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 27.03.2023 година. Се препорачува […] The post Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата

Во собранието се изгласа предлог измената на Законот за враќање на дел од ДДВ на физички лица. Оваа измена е со цел од 1 јануари 2023 да се зголеми лимитот на повратот со што наместо 1.800 денари за тримесечие, граѓаните ќе може да добијаат максимален износ од 2.100 денари. Ова значи дека еден граѓанин ќе […] The post Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе стокми нови цени на горивата кои ќе важат во текот на следната седмица. Во моментов цената на лондонската берза за барел нафта изнесува 83 американски долари, додека на американската е поевтина. Во моментов цените на горивата се – Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,00 (денари/литар), Моторен бензин ЕУРОСУПЕР […] The post Нова цена на горивата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Десетици дојави за бомби во училишта во Бугарија

Десетици училишта во Софија, Варна и Бургас беа евакуирани откако добија дојави за поставени бомби во повеќе од 20 образовни институции во Бургас. Децата и наставниците се евакуирани. Најмалку 10 училишта добија дојави за бомби и во Софија. Тие се главно во регионите „Подујане“ и „Красно село“. Напладне дојава за... Прочитај повеќе...

Зеленски ги посети украинските војници и се сретна со Гроси во Запорожје

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска го посети регионот Запорожје и се сретна со силите на фронтот кај Бахмут, а потоа разговараше со официјални лица и жители на Херсон. „Чест ми е што сум денеска овде, покрај нашата армија. Благодарен сум на секој наш воин што ја бранеше Украина, нашиот суверенитет,... Прочитај повеќе...

Министерството за земјоделство дава поддршка за замрзнувањето на цените кај овошјето и зеленчукот

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство подготви и до министерството за економија достави анализа на цените за земјоделските произовиди на овошје и зеленчук. Би сакале да нагласиме дека министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги следи трошоците кои земјоделците ги имаат за приозводството и согласно тоа се креираат мерките на... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме, важен, но без шарм и уште неколку ситници е недоволен за успешно заведување. Секако, секој има своја тактика за заведување, но постојат одредени испробани трикови... Прочитај повеќе Чланак СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време да се преиспитате себеси и вашите чувства и да одлучите дали врската има иднина или не. Сосема е нормално дека во одредени ситуации нема да... Прочитај повеќе Чланак Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Шилегов во Карпош: Граѓаните го препознаваат најдоброто, новите проекти ги дефинираме заедно со нив

В+

Почна летното сметање на времето

В+

Студ ќе ја окова Македонија – Синоптичарите излегоа со прогноза

Vesti +

Ковачевски: Не се разговара, ниту ќе се разговара за идентитетот на нашиот народ и за македонскиот јазик

В+

Ковачевски упати сочуство до Ердоган по трагедијата во Истанбул

Vesti +

Николовски: Не смееме да се вратиме во времето на страв и изолација

В+