Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Апсење во Тетово

На 22.09.2020 околу 00.30 часот во тетовско Горно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово го привеле Б.Н.(34) од ова село, осуден на затворска казна за сторени кривични дела „предизвикување општа опасност“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

По приведувањето, тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор-Тетово за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Корупциски скандали и превирања во ВМРО-ДПМНЕ со заеднички именител – пари

Vesti +

Заев со писмо до членовите: Граѓаните сакаат промени со побрзо темпо, тоа го уважуваме и се поправаме

В+

Скопје под блокада – Пријави за бомби во шест училишта

Vesti +

Кандидатот за претседател на СДСМ Димитар Ковачевски гласаше на вонредните внатрепартиски избори на СДСМ во општина Карпош

В+

Ковачевски: Нема враќање од патот кон Европската Унија

Vesti +

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги продаде плочките од 100.000 евра од Белиот дворец и парите да ги врати кај граѓаните

Vesti +