Денеска (06.12.2022) во 07.45 часот на улица „Балканска“ во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип, по наредба од Основен суд Штип, го привеле Д.И.(38) од Штип за доиздржување на затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Струмица за доиздржување на казната.