Апсење среде Штип
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Апсење среде Штип

Денеска (06.12.2022) во 07.45 часот на улица „Балканска“ во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип, по наредба од Основен суд Штип, го привеле Д.И.(38) од Штип за доиздржување на затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Струмица за доиздржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

Трагедија во Скопје: Загина едно лице, млада жена повредена – МВР објави детали

В+

Битиќи: На 70 илјади компании им помагаме да ја платат струјата

Vesti +

Малкумина знаат како всушност да направат запршка: Тајна што ја знаат само вистинските мајстори

Vesti +

Лишен од слобода криумчар на мигранти

Vesti +

Кривична пријава за загрозување на животната средина и природата со отпад

Vesti +

Мотоциклист загина во сообраќајка кај Струга

Vesti +