Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Апсење на скопскиот аеродром

На 06.11.2021 во 18.00 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“ полициски службеници го лишиле од слобода М.Е.(46) од Гостивар, затоа што при извршени проверки во службената евиденција констатирано е дека за него е превидена мерка „апси“.

Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Гостивар за понатамошна постапка.

Можеби ќе ве интересира...

Герила акција: “Географија сеќавањата: Вмровските зулуми што ги доживеа нашето Скопје”

В+

Мај им носи пари – Ова се четирите хороскопски знаци кои овој месец може да очекуваат финансиска добивка

В+

СДСМ: Договор вреден 500.000 евра го поврзува телохранителот на Мицкоски со скандалот со криминалните парцели

Vesti +

Премиерот Заев вечерва на итен кризен штаб во Тетово каде ќе учествуваат Груби, Филипче, Николовски, Спасовски, Хоџа, Бектеши, Бесими и Арифи

В+

Умерено облачно со сончеви периоди

В+

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Филипче од Прилеп: Во недела заокружете го бројот 12, за да го живееме најдоброто

В+