Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Апсења во Охрид

На 22.09.2020 во 02.40 часот во СВР Охрид биле приведени С.С.(19), А.Ѓ.(19) и А.В.(20), сите од Охрид, затоа што при преглед кај нив во патничко возило „форд“, со охридски регистарски ознаки, во кое се превезувале, полициски службеници пронашле и одзеле марихуана.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

Вицепремиерот Маричиќ во работна посета на Стразбур

Vesti +

СДСМ: Растот на просечната плата од 8,8 отсто е потврда за успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ

Vesti +

Последните топли денови изминуваат: Следува само студ и дожд, а познато е кога да го очекуваме и првиот снег

Vesti +

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се разбуди од сон за короната, но нивните предлози се одамна имплементирани

Vesti +

Мицкоски по нови насоки и задачи кај неговиот шеф Никола Груевски во Унгарија, обвини СДСМ

В+

243 санкционирани возачи на мотоцикли

Vesti +