Апсења на повеќе локации низ Македонија
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Апсења на повеќе локации низ Македонија

На 30.04.2023 во 21.50 часот во Тетово, од полициски службеници од СВР Тетово се лишени од слобода Г.С.(36) и еден малолетник, двајцата од Тетово, затоа што кај Г.С. била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 30.04.2023 во 21.25 часот пред казино на подрачјето на Ѓорче Петров, од полициски службеници бил лишен од слобода Ф.А.(33) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 30.04.2023 во 20.35 часот на подрачјето на Центар, од полициски службеници бил лишен од слобода малолетник од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 01.05.2023 во 01.15 часот на подрачјето на Аеродром, од полициски службеници бил лишен од слобода А.Т.(21) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена грутчеста материја. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 01.05.2023 во 02.00 часот на подрачјето на Карпош, од полициски службеници се лишени од слобода М.Б.(27) и С.И.(21) двајцата од Скопје, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени прашкаста материја и марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 30.04.2023 во 23.50 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, од полициски службеници бил лишен од слобода Х.П.(20) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира...

Нуредини во Брисел: Зелена транзиција е наш приоритет, но е потребна техничка поддршка за да ги постигнеме целите на Европа за 2030 и 2050

Vesti +

Казнет возачот кој со возило се движел по Камени мост

Vesti +

Во Македонија денеска се одржуваат локални избори – гласачите за првпат ќе го потврдат својот идентитет со отпечаток од прст

В+

Полицијата влезе во фирма за канабис во Битола, кога увиделе што направил стечајниот управник веднаш тргнале со апсења

Vesti +

СДСМ: Нови 100 милиони евра од ЕУ, почетокот на преговорите носи резултати

Vesti +

126 санкции за непрописно престигнување

Vesti +