Апсења на повеќе локации низ Македонија
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Апсења на повеќе локации низ Македонија

На 21.03.2023 во 16.00 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода A.С.(43) од Струмица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени опиум, екстази и амфетамин. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, а по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 21.03.2023 во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода И.К.(50) од Прилеп. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела грутчеста материја, дигитална вага и предмети со остатоци од прашкаста материја. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 21.03.2023 околу 22.15 часот во тетовска Брвеница, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 20-годишниот П.С. од ова село затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

На 21.03.2023, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода С.О.(27) од Прилеп затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На 21.03.2023, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода Р.П.(40) од Прилеп .затоа што кај него била пронајдена и одземена бела грутчеста материја. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На 21.03.2023 во 09.30 часот на Граничниот премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода С.Ј.(49) од Република Србија затоа што при извршена проверка во оперативна евиденција било констатирано дека евидирал на стоп листа и се барал по телеграма од СВР Куманово. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Можеби ќе ве интересира...

Серија оставки на функционери по катастрофалниот пожар во тетовскиот ковид центар

В+

Богданка Кузеска: Владата предводена од СДСМ најде начин да стави крај на блокадите на Левица и ВМРО-ДПМНЕ за личните карти

Vesti +

Почина 29 годишно лице од коронавирус и уште 3 лица – Нови 398 случаи на ковид

В+

Излета рено во Скопје – едно лице тешко повредено

Vesti +

167 санкционирани возачи во Скопје, 53 за брзо возење

Vesti +

МЗ:Вакцинираните граѓани имаат повеќе опции да потврдат дека се вакцинирани

Vesti +