Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Амди Бајрам бил позитивен на коронавирусот

Амди Бајрам (64) бил позитивен на опасниот коронавирус, потврди извор, јави Centar.mk.

На починатиот поранешен пратеник посмртно му бил направен тест за коронавирусот.

Пред неполна недела Амди Бајрам организирал огомна свадба за својата внука во Истанбул, на Босфор, каде присуствуваа и повеќе од 200 македонски граѓани.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Економијата е на добар пат, следната година ќе биде подобра

Мојата цел, целта на Владата што ја предводам е конечно да ја победиме кризата, да почнеме да растеме, да го зголемиме животниот стандард и следната година да биде подобра од оваа, порача претседателот Димитар Ковачевски вечерва во Велес пред граѓаните на трибината „Силно и одлучно кон иднината“. -Имаме добра основа... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

63 санкции за неисправни возила што вршат јавен превоз

Vesti +

МТСП: Градоначалникот на Гази Баба незаконски ја сменил директорката на градинката „Детска радост“

В+

Цистерна се испреврти на автопатот Скопје-Тетово – полицијата излезе со детали

Vesti +

Битиќи: Никој нема да биде изоставен, помагаме на 200.000 граѓани, следува помош и за компаниите

Vesti +

Премиерот Ковачевски ќе се сретне со државната секретарка за Европа на Француската Република Лоранс Бун по што ќе одржат заедничка прес-конференција

Vesti +

До вторник уживајте во сонцето, од среда значителна промена – Следи дожд и заладување

В+