Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Амди Бајрам бил позитивен на коронавирусот

Амди Бајрам (64) бил позитивен на опасниот коронавирус, потврди извор, јави Centar.mk.

На починатиот поранешен пратеник посмртно му бил направен тест за коронавирусот.

Пред неполна недела Амди Бајрам организирал огомна свадба за својата внука во Истанбул, на Босфор, каде присуствуваа и повеќе од 200 македонски граѓани.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Во услови на безбедносна криза сфаќаме колку е значајно што сме дел од најмоќниот воено-политички сојуз -НАТО

В+

Брз хороскоп: Парите ќе течат како река за овие хороскопски знаци

Vesti +

Користејки пин и туѓа картичка успеал да извлече илјадници денари, еве како полицијата го фати

Vesti +

Ковачевски: Невработеноста падна на историски минимум, се намалува и државниот долг

Vesti +

58 санкционирани возачи на мотоцикли во Битола, три мотоцикли одземени

Vesti +

Апсења низ Македонија – Нова голема акција на МВР и обвинителството во која се фатени дилери, а запленета е голема количина дрога

В+