Vestiplus.mk
LIFE

Актер познат по улогата во филмот School of rock загина во сообраќајна несреќа

Во неговиот роден град Чикаго, тој во средата наутро возеше велосипед преку црвено светло на раскрсница, а потоа го удри автомобил

Кевин Кларк, актер кој се прослави со улогата на Фреди Џонс во филмот School of rock, почина како резултат на сообраќајна несреќа.

Во неговиот роден град Чикаго, возејќи велосипед во средата наутро, тој поминал на црвено светло на раскрсница, а потоа го удрил автомобил.

Кларк беше пронајден од работниците на брзата помош делумно под автомобилот, а тој беше пренесен во болница во критична состојба. По кратко време починал од повредите, пишува УС њуз.

Можеби ќе ве интересира...

Три астро знаци пред магична зима: Ќе доживеат голема среќа и напредок

Vesti +

Секогаш се пред сите: Овие 4 хороскопски знаци се родени водачи

В+

Еве дали горивото има рок на траење

Vesti +

НЕМА ДА ЗНААТ ШТО ГИ СНАЈДЕ: Неочекувано добри работи следната недела ќе им се случуваат на овие 3 хороскопски знаци!

Vesti +

ДЕНЕСКА Е СВ. ПЕЛАГИЈА: Смилувај се на мене, грешната, крсти ме и научи ме на покајание, јас сум амбис на пропаста и орудие ѓаволско

Vesti +

ПЕТ ЗНАЦИ ДЕКА ПРЕМНОГУ ПИЕТЕ! Забележете ги на време!

В+