Актер познат по улогата во филмот School of rock загина во сообраќајна несреќа
Vestiplus.mk
LIFE

Актер познат по улогата во филмот School of rock загина во сообраќајна несреќа

Во неговиот роден град Чикаго, тој во средата наутро возеше велосипед преку црвено светло на раскрсница, а потоа го удри автомобил

Кевин Кларк, актер кој се прослави со улогата на Фреди Џонс во филмот School of rock, почина како резултат на сообраќајна несреќа.

Во неговиот роден град Чикаго, возејќи велосипед во средата наутро, тој поминал на црвено светло на раскрсница, а потоа го удрил автомобил.

Кларк беше пронајден од работниците на брзата помош делумно под автомобилот, а тој беше пренесен во болница во критична состојба. По кратко време починал од повредите, пишува УС њуз.

Можеби ќе ве интересира...

Исповед од соседството: „Ја подигнав заштедата од банка…И тогаш заѕвони телефонот“

Vesti +

На нивната убавина е тешко да се одолее: Најубавите жени се родени под овие хороскопски знаци

Vesti +

Скорпиите секогаш изгледаат надмоќно – еве зошто ретко кога Скорпија нема да го добие она што го сака

В+

Овие 3 ЗНАЦИ ќе имаат СРЕЌА во септември: Пред нив претстои поволен период и ГОЛЕМ УСПЕХ

Vesti +

АСТРОЛОЗИТЕ ОТКРИВААТ: На почетокот на НОЕМВРИ овие знаци ги чека ГОЛЕМ финансиски промет – можно ПОГОДУВАЊЕ и промена на РАБОТАТА!

Vesti +

Човекот кој ѝ се одмазди на банката на најдобар можен начин: „Одбија да ми дадат кредит, 18 години подоцна ги купив“

В+