Vestiplus.mk
LIFE

Ако сте еден од овие три хороскопски знаци блазе вас: Ќе заработите големи пари

Велат дека парата буши каде што бургијата не може. Овие три хороскопски знаци знаат да намирисаат пари на километар…

Бик

Биковите се материјалисти и сакаат удобност. Тие прво се сакаат себе си, па парите, а останатото може да почека. Од љубов кон успехот и лагодниот живот во состојба се да се потрудат до невозможни размери за да успеат и да напрват големи пари.

Тие имаат силен мотив уште повеќе да се залагаат на професионален план. Со оглед на тоа што со овој знак владее Венера нивните очекувања се реални.

Она што е нивна добра страна е што го споделуваат она што ќе го добијат со драгите луѓе.

 

Стрелец

Стрелецот е ентузијаст и како таков тој е подготвен на сè или ништо. Поради склоноста да ризикува има огромна шанса да направи добар бизнис, а со самото тоа и голема сметка во банка.

Бидејќи стрелецот е огнен знак ќе се бори до крај за она што го посакува.

 

Јарец

Јарецот е вреден, трпелив и амбициозен. Него единствено долгогодишниот труд ќе го одведе до милиони.

Успехот му е испишан на чело, но мора да ги запрегне своите животни кочии, во спротивно може да заборави на егзотичните патувања, луксузот и лагодниот живот.

Можеби ќе ве интересира...

Откриена е првата планета слична на Земјата надвор од нашата галаксија

Vesti +

Интересен експеримент од Канада: Колку не штитат обичните хируршки маски?

Vesti +

Кој е подобар во кревет – мажите со плочки или оние со стомак?

Vesti +

НЕ СТЕ ДЕБЕЛИ: Еве зошто водата се задржува во вашето тело

Vesti +

СЕ МАЧИТЕ ЛИ ДА ЗАСПИЕТЕ? Со ОВОЈ напиток ќе заспиете како бебе!

Vesti +

Брз хороскоп: Парите ќе течат како река за овие хороскопски знаци

Vesti +