Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

95 санкционирани возачи во Ченто, 35 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.07) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Ченто изречени се вкупно 95 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 35 санкции, 17 за возење без возачка дозвола, четири за технички неисправни и нерегистрирани возила, шест прекршоци што ги чинат возачи на мотоцикли, четири за користење мобилен телефон.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Сите институции мора да ја зголемат ефикасноста во бробата со корупцијата

В+

Тренчевска – Лудва: Чешка силно ја поддржува Македонија во евроинтеграцискиот процес

В+

Трагедија во Охрид: Безживотно тело утрово извадено од водите езерото

В+

Заев за Алсат: Очекувам парламентарното мнозинство да порасне во следните месеци

В+

Приведено лице во кичевско, пронајдена дрога

В+

„Брако“ со возилата „Грин Машинс“ од утре учествуваат на престижниот ИФАТ саем во Минхен

В+