Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

95 санкционирани возачи во Ченто, 35 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.07) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Ченто изречени се вкупно 95 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 35 санкции, 17 за возење без возачка дозвола, четири за технички неисправни и нерегистрирани возила, шест прекршоци што ги чинат возачи на мотоцикли, четири за користење мобилен телефон.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Можеби ќе ве интересира...

Владина делегација ќе оддаде почит и ќе положи цвеќе по повод 13 Ноември-Ден на ослободувањето на Скопје

Vesti +

Полициски извештај – Извадок на дел од дневни настани, 01.12.2020

В+

Првиот дигитален учебник по математика е инклузивен, го јакне натпреварувачкиот дух и тимската работа

Vesti +

Вашингтон ја повика Полска да и помогне на Украина

В+

545 полициски службеници ангажирани во последното деноноќие за превенирање и гасење на пожарите

Vesti +

СДСМ: Конкретните мерки за заштита на светското наследство на Охридскиот Регион се препознаени и уважени од УНЕСКО

Vesti +