Vestiplus.mk
+ Uncategorized МАКЕДОНИЈА

77 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашниот ден (12.07.2021) спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 77 возачи.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Петровска: Предвремени избори не ни се потребни, туку стабилна политичка Влада

В+

Царовска за ТВ Клан: Воведувањето на дигиталните учебници ќе значи светлосен скок во образовниот процес

Vesti +

15 санкции за возење под дејство на алкохол во Илинден

Vesti +

Илиевски: Бесплатен градски превоз во зимскиот период во Куманово

В+

СДСМ: Ги покачивме платите на наставниците за 21%, само преку социјален дијалог е можно решение

Vesti +

Костадинов: Вистински патриотизам е кога растат платите и се намалува младинската невработеност

В+