Vestiplus.mk
+UncategorizedМАКЕДОНИЈА

77 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашниот ден (12.07.2021) спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 77 возачи.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

На првата средба со новиот градоначалник, САСА ја потврди определбата за натамошна поддршка на заедницата

В+

Излета рено меган кај Ново село, повредена жена

Vesti +

Скопје во солзи: Млад скопјанец пронајден починат, познат неговиот идентитет

Vesti +

Тешка сообраќајка близу Неготино: Сое судрија камион и опел зафира, млад маж со тешки повреди итно пренесен во болница

В+

Рамбова: Новите мерки се неопходни за заштита на здравјето на граѓаните, Мицкоски да повика на вакцинација а не да поткопува

В+

Кондовски на Телма: Со подземна сообраќајница центарот на Битола ќе биде голема зелена површина

В+